26/11/2017

1. Urrejtjen. Përqendrohu në atë që dashuron. 2. Të shkuarën. Ndërkohë mos harro të mësosh nga gabimet e saj. 3. Perfeksionin. Nuk je dhe nuk ke pse kërkon të jesh perfekt. Çdokush është i bukur në mënyrën e vet. 4. Mëso se nuk mund dhe nuk duhet t’i kënaqësh përherë

Disa thënie motivuese, për të kuptuar se asgjë nuk është e pamundur, për gjithësecilin prej jush. Sepse, siç thotë një njeri i famshëm, “krenaria është ta mbash kokën lart, kur të gjithë përreth e kanë ulur. Dhe për këtë të ndihmon kurajo”. Dhe, siç thotë i madhi Rumiu, “mos u

Dalin në ankand foto të Madonna Louise Veronica Ciccone në moshën 18 vjeçare që nuk kanë dalë kurrë më parë. Shtëpia që i nxorri është Gotta Have Rock and Roll, dhe sigurojnë se janë më të hershmet nga fotot nudo që ka pasë bërë diva. Cikli i fotove është realizuar

Ju tani mund të bëni tatuazh  shenjën e horoskopit në fytyrën tuaj dhe mund t’ju them se kjo gjë duket shumë super. Jessica Knapik, është një artiste në kozmetikë e cila jeton në Michigan, ajo së fundmi ka prezantuar trendin më të ri atë  që ajo e quan “AstroFrecks” – e

“Të kisha më shumë nuk ishte e mjaftueshme”. “Unë jam 80 vjeç  dhe fatkeqësisht jam shtrirë në një krevat spitali. Kam miliona dollarë në bankë, por unë nuk mund të ble dot shëndet për të shpëtuar jetën time tani. Kam familjarë dhe miliona fansa në mbarë botën, por jam krejtësisht

Javën e kaluar, Daily Mail  zbuloi se deputeti Paul Farrelly ishte duke u hetuar pas sulmit që ai bëri ndaj  një politikan pas një debati të nxehtë të Brexit. Dhe nuk është hera e parë që deputeti ka qenë i përfshirë në një grindje. Ai bëri bujë në  2010 pasi