25/11/2017

Nga Josiah Ober Rreth 2.400 vjet më parë, në vitin 399 P.E.S, Athina e nxorri Sokratin në gjyq. Akuza ishte mëkati ndaj komunitetit, dhe gjyqi u zhvillua në Gjykatën e Popullit. Sokrati, tashmë 70 vjeç, kishte qenë prej kohësh një filozof i shquar dhe një intelektual i njohur publik. Prokurori

Gjigandi i celulareve ‘Samsung’ tashmë ka publikuar versionin beta të Oreo për përdoruesit e telefonit Galaxy S8. Megjithatë, ky nuk është lajmi i vetëm i mirë për pajisjet Samsung, pasi sipas informacioneve më të reja edhe modeli nga viti 2015, Samsung Galaxy S6 do të bëhet me versionin e ri

Nëse jeni një person që nuk keni flokë , nuk ka arsye për tu mërzitur pasi sipas një studimi të fundit meshkujt pa flokë janë më të suksesshëm se sa pjesa tjetër.. Mbi tre studime të kryera nga Albert E. Mannes, 59 pjesëmarrësve u janë treguar fotot e një mashkulli

Ndërkohë që KGB-ja përpiqej ta grabiste dorëshkrimin nga përkthyesi i Feltrinelli-it, CIA ndaloi një avion në Maltë me një volum tjetër të shkruar me dorë, prezent në bordin e avionit për ta fotokopjuar dhe një organizatë e lidhur me agjensinë promovoi publikimin në rusisht jashtë Bashkimit Sovjetik Në 23 nëntor

Alphonse Gabriel Capone, ose më mirë i njohur si Al Capone, është gangsteri më famëkeq amerikan i të gjitha kohërave. I lindur më 17 janar 1899 në Nju Jork nga prindër italianë, Capone ishte sundimtari absolut i krimit të organizuar në Çikago për shtatë vjet. Capone filloi jetën e tij

“20th Century Fox” është një nga shtëpitë më të suksesshme kinematografike dhe pas filmave hit si   “Logan – The Wolverine”, e shumë prodhimeve të tjera së fundmi ka lajmëruar se po lançon “X-Men: Dark Phoenix”. Sipas zërave që qarkullojnë në HollyWood-it, duket se filmi i radhës i sagës do të