21/11/2017

Kriza e pengjeve në Iran, gjatë të cilët studentë revolucionarë iranianë mbajtën peng 52 amerikanë për 444 ditë, ishte një akt i paprecedentë i terrorizmit të mbështetur nga shteti, si dhe një poshtërim i madh për SHBA. Në shumë drejtime, “Operacioni Kthetra e Shqiponjës”, ose plani shumë ambicioz për të

Nga Picasso tek Aristoteli, nga Steve Jobs tek Hipokrati, disa thënie vërtetë brilante Qëllimi i Artit është të fshijë pluhurin e jetës së përditshme nga shpirtërat tanë. Pablo Picasso Më thuaj se kush të admiron dhe të do, dhe unë do të të them se kush je. Antoine de Saint-Exupery

Në ditët e sotme mund të gjejmë shumë teste në ëeb për të parë se deri ku arrin inteligjenca jonë, apo aftësia jonë e të parit, por nëse shumë prej tyre ju duken të kotë, apo jo shumë të mirë për të plotësuar kërkesat tuaja, sot ne ju sjellim këtë

Transplanti i kokës nuk është më një gjë e pamundur dhe këtë gjë e kanë pohuar së fundmi disa shkencëtarë, të cilët kanë kryer me sukses transplantimin e kokës në një kufomë dhe janë të gatshëm që një gjë të tillë ta bëjnë edhe te personat e gjallë. Kirurgu Sergio

Të gjithë e kujtojmë serialin e famshëm ‘Friends’ dhe shumë prej nesh kemi qenë dhe vazhdojmë të jemi fansa të tyre dhe pse jo, ende i ndjekim seritë e famshme. Kur seriali u përfundua dhe kamerat u ndalën, shumë sekrete dolën, që shumë prej nesh as nuk e kishim idenë.

Para disa kohësh është publikuar filmi më i shumëpritur nga audienca, “Justice League”, dhe të gjithë  fansat e DC zyrtarisht mund të mirëpresin rikthimin e Henry Cavill në rolin e Superman. Por çfarë planesh ka për të ardhmen aktori dhe Njeriu i Hekurt në ekran? Cavill bëri të ditur se