20/11/2017

Charles Manson, lideri i një kulti vrasësish që terrorizoi Amerikën vdiq këtë të dielë në moshën 83 vjeçare. Charles Manson dhe “skllevërit” e tij tronditën një gjeneratë për shkak të akteve të natës së 8 gushtit të vitit 1969, kur mes një lumi gjaku masakruan dhe therën aktoren e bukur Sharon

A po përjetohet fundi i kancelares, Angela Merkel, 63 vjeçe, 12 prej të cilave në pushtet? Ajo, që dukej e paprekshme në krye të Gjermanisë, rrezikon tashmë një largim pa lavdi. Me dështimin e bisedimeve mes kampit konservator, liberalëve të FDP-së dhe të Gjelbërve për formimin e një qeverie koalicioni,

Një film i ri i zhanerit horror i cili ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve që në trailerin e parë. Ky film është  i Bryan Bertino dhe do të quhet “The Strangers” i cili vjen nga një histori e vjetër franceze dhe premton të “pushtojë” kinemat botërore. “The Strangers –

Igli Tare ka qenë i ftuari i mbrëmjes në emisionin “Domenica Sportiva” ku ka folur për tema të ndryshme. Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare u ka “treguar” italianëve se çfarë duhet të bëjnë për të ringritur ekipin e tyre Kombëtar. “Nuk e shoh situatën kaq tragjike, në Gjermani në vitet 1990

Në shoqërinë moderne, ne duhet t’i konsiderojmë faktorët e rrezikut dhe të sigurisë të shteteve të caktuara para se të vendosim cilin shtet ta vizitojmë. Kjo mund të jetë brengë për shumicën e njerëzve, por tani kompania ‘International SOS’ ka përpiluar një hartë e cila ju ndihmon ta zgjidhni këtë

Konsiderohen si më inteligjentet në Zodiak, sepse posedojnë inteligjencë analitike dhe perceptim të mprehtë. Ndër shumë shenja të horoskopit, dy veçohen sipas inteligjencës së tyre të veçantë. Fjala është për Ujorët dhe Akrepat. Ujorët gjenden në “fron” pikërisht në saje të nivelit më të lartë të inteligjencës analitike, gjë që