19/11/2017

1. Të kesh vajzë do të thotë të kalosh pjesën më të madhe të kohës duke e dëgjuar të flasë: përgatitu për monologjet e saj. Por… është e pabesueshme se sa shumë gjëra mund të mësosh nga bija jote, sikur të jesh i gatshëm të ulesh e ta dëgjosh. 2. Ka një

Më shumë se 1.2 milionë kafshë të egra kalojnë çdo vit lumin Mara gjatë migrimit vjetor. Qindra e mijëra kafshë ngordhin gjatë kalimit të lumit të shkaktuara kryesisht nga sulmet ndaj krokodilëve.

Në qoftë se ju jeni persona që e ndjeni shumë të ftohtin gjatë periudhës së dimrit dhe doni gjithmonë të ndjeni të ngrohtë atëherë nuk duhet t’ju mungoj për asnjë arsye në botë, një pellush. Pellushat janë konsideruar si tendenca e këtij sezoni dhe pak më poshtë keni të renditura

Sipas disa informacioneve të reja telefoni më i shtrenjtë në botë konsiderohet iPhone X, së bashku me riparimin e pajisjes. Rregullimi i xhamit të thyer në Apple kushton diku tek 279 dollarë dhe në rast se Iphoni juaj kishte dëmtime shtesë, çmimi shkonte deri  në 549 dollarë. Rregullimi i ekranit të iPhone 8 kushton

Vrasje, tradhti, grindje familjare  , dashuri dhe epsh … këto dhe më shumë do të shikoni në serialin më të ri. Të gjithë ju që jeni adhurues të serialit ‘Game of Thrones’ me siguri do të afeksionoheni pas kësaj serie të re. Po flasim për serinë e re televizive ‘The

Sylvester Stallone ka hedhur poshtë thashethemet sipas të cilave ai ka ngacmuar seksualisht një vajzë 16-vjeçare në një hotel në Las Vegas, në vitin 1986. “Kjo gjë nuk ka ndodhur kurrë”, ka thënë aktori në një deklaratë. Një adoleshente ka akuzuar yllin e “Rocky” se ai e ka detyruar atë