16/11/2017

Del filmi i ri  Kill’em All”, ku aktori i njohur Jean Claude Van Damme do të luajë rolin e një shqiptari. Ky film do përshkruajë historinë e një shqiptari, të cilit në moshën  11-vjeçare i vranë babanë. Ai është rritur në emigrim dhe në momentin që kthehet do që të

Tre mijëvjeçarë më parë, fusha magnetike e Tokës “shpërtheu” në Lindjen e Mesme. Një ngjarje e dhunshme dhe e shpejtë që ende lë gjurmë. Si ka mundësi që pikërisht në djepin e qytetërimeve dhe të feve? Fusha magnetike e Tokës është e domosdoshme për jetën, sepse ajo vepron si një

Një zbulim i  ri ka zbuluar se kafka është shumë e ngjashme me fosilin më të hershëm të njohur të specieve tona, që u gjetën 6.200 kilometra larg nga Maroko në qershor. Kjo tregon se njerëzit nuk e kanë prejardhjen  vetëm nga afrikanët, siç kanë studiuar më parë shkencëtarët. Sipas tyre,

Pas nxjerrjes së V7 +, Vivo ka realizuar versionin e telefonit të ri Clearer Selfie. Ky telefon quhet Vivo V7 dhe e veçanta e tij është se vjen me një kamerë 24 MP përpara, ekran FullView dhe vend i trefishtë për dy nano-SIM dhe një microSD. V7 do të ketë

Disa arkeologë të cilët kanë gërmuar në Abbey të Cluny kanë zbuluar një thesare shumë të çmuar të kohës antike. Në këtë ndërtesë të vjetër janë gjetur përafërsisht 2.200 monedha argjendi, 21 florinj, 1 unazë floriri me vulë dhe objekte të tjera argjendi,këto thesare i përkasin shekullit të 12-të. Sipas

Pikturat e Leonardo da Vinçit janë shumë të veçanta, aq sa që kushtojnë një pasuri të tërë. Një pikturë 500-vjeçare që  mendohet të jetë vepër e Leonardo da Vinçit u shit në Nju Jork për një shifër rekord prej 450 milion dollarësh. Ajo njihet me emrin Salvator Mundi ose shpëtimtari