15/11/2017

Disa tingëllojnë si këshilla prindërish. Të tjerë mund të thonë se u duken klishe. S’është e vërtetë. Janë nga ato gjëra, që nëse e mendon thellë-thellë, ta zvogëlojnë numrin e halleve dhe ta përmirësojnë cilësinë e jetës. Bëni 20-30 minuta vrap çdo ditë. Uluni në heshtje për të paktën 10

Në epokën digjitale, rreziku më i madh nuk është se teknologjia do t’i vërë shoqëritë e lira dhe ato autokratike, gjithnjë e më shumë përballë njëra-tjetrës. Rreziku është se frika më e keqe e Oruellit dhe Huxleyt do të shfaqet në të dy llojet e sistemeve, duke krijuar një lloj

Ajo është një nga modelet më të pëlqyera të momentit dhe numëron rreth 16 milionë ndjekës në Instagram dhe Emilt Ratajkowski  ka menduar ta përdori këtë gjë në favorin e saj. Modelja, që me fotot e saj gjatë verës i ka lënë të gjithë pa fjalë me bikini, ka vendosur

Një nga ëndrrat më të mëdha të njerëzve të inspiruara nga filmat fantashkencë kanë qenë makinat fluturuese dhe mesa duket këto ëndrra do realizohen dhe ne po jetojmë tashmë në të ardhmen ku makinat fluturuese shumë shpejt do të bëhen një realitet. Kompania  mëmë e Volvo, Geely, ka fituar licenën

Papa Françesku ka marrë si dhuratë mëngjesin e sotëm, një Lamborghini. Këtë lajm e ka bërë të ditur zyra e shtypit të Selisë së Shenjtë. Ndërkohë kjo makinë do të nxirret në ankand nga Sotheby’s dhe të ardhurat do t’i dorëzohen drejtpërdrejt Papës. Ai vendosi t’i dhurojë ato për bamirësi

“2018 do të jetë një vit i trazirave politike dhe krizës mjedisore e shkaktuar nga moti dramatik dhe i pashembullt’, thotë Craig Hamilton-Parker. Njeriu i lindur në Southampton, i cili ka patur një prirje të çuditshme për të parashikuar ngjarje të pafavorshme globale, gjithashtu parashikon një seri sulmesh terroriste, një