06/11/2017

Ndërtuar më shumë se 1.500 vjet më parë nga kultura e lashtë Tivanaku e Bolivisë, “Porta e Diellit” është një hark guri i ngurtë megalitik që ka shastisur ekspertët që nga zbulimi i saj nga Eksploruesit evropianë, në mesin e shekullit të 19-të. E vendosur pranë Liqenit Titicaca pranë La

Legjendat për murgjit-luftëtarë dhe sekretet e thesarit të tyre. A kishin ata pushtetin e një qeverie okulte, mbi qeveritë e tjera? Pse jetonin dy herë më shumë se bashkëkohësit? Legjenda, por me një bazë të vërtete …  E themeluar në vitin 1118 nga aristokrati Hugo Payns, me kërkesë të San

Letra e një krimineli të burgosur drejtuar mamasë së tij i ka habitur dhe prekur të gjithë. Një djalë i dënuar me burgim ka shkruar një letër në të cilën ai shpall fajtore nënën e tij, e cila nuk diti si ta edukonte dhe gjithmonë kur gabonte, ajo nuk e

Eminem prej një kohe të gjatë i mungon skenave por sipas disa burimeve ai po rikthehet dhe këtë herë shumë fuqishëm. Reperi i njohur pritet të ngjitet në skenën e “Wembley”-t javën e ardhshme për të performuar muzikën e tij të re, në “MTV EMA”. Reperi konfirmon kështu rikthimin me

Samsung sapo ka publikuar reklamën më të re, në të cilën ai tallet hapur me iPhone duke nxjerr në pah gjithë defektet e tij. Në këtë reklamë 1-minutëshe shfaqet  një djalosh i ri, i cili vazhdimisht rritet duke u ndjerë i pakënaqur me produktin e tij  iPhone. Në vitin 2007,

Traileri i plotë  i Fifty Shades” sapo u publikua nga  Universal Pictures dhe ne mezi po e presim dhe daljen e filmit në Shkurt . Teksa pjesa e parë e trailerit e publikuar në shtator na shfaqte një atmosferë dasme mes protagonistëve kryesorë të filmit, kjo video e plotë përmban