05/11/2017

Paradise Papers pritet të trondisë sërish botën e politikës dhe jo vetëm Miliona paundë të parave private të Mbretëreshës investohen në fonde offshore në parajsat e taksave të Karaibeve, ka zbuluar një nxjerrje shumë e madhe dokumentesh financiare të quajtura “Paradise Papers”. Dokumentet tregojnë se Dukati i Lancaster, i cili

Hollivudi reagoi me neveri, kur rreth 20 aktore mes tyre dhe Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow akuzuan për ngacmime seksuale producentin Harvey Weinstein, i cili ka marrë më shumë se 300 nominime për çmime Oskar dhe ka financuar prodhime të tilla si “Pacienti anglez,” “Fjalimi i mbretit” dhe “Pulp Fiction.” Pas Steven

Dashi – Personat e shenjës së tillë kanë personalitet të fuqishëm, aftësi të mira organizative dhe vetëvlerësim të lartë. Ata nuk i pranojnë lehtë dështimet. Nuk i mendojnë shumë gjërat, ndaj dhe shpesh veprojnë të nxituar në situata të caktuara. Demi – Personat e shenjës së demit janë shumë të

Një ditë pasi The Tonight Show shpalli se regjistrimi i rregullt i të premtes do të anulohej për shkak të një “problemi të rëndësishëm familjar”, që kish të bënte me Jimmy Fallon, raportohet lajmi i trishtë se nëna e Fallon ka ndërruar jetë. Sipas People, Gloria Fallon ndërroi jetë në

Një nga fjalimet më të mirë të të gjithë kohëve është ai i themeluesit të Apple, Steve Jobs. Steve Jobs do të kujtohet si personaliteti që themeloi kompaninë prestigjioze “Apple”, e cila në ditët e sotme llogarit miliona shitje të produkteve të saj në mbarë botën. I ftuar për të mbajtur

Për të forcuar kockat duhet të pini tekila sepse ka një substancë që favorizon prodhimin e kalciumit dhe të magnezit. Këtë e tregon një studim i qendrës së hulumtimeve dhe studimeve të avancuara. Për këtë kërkuesit holluan tekilën me ujë dhe ua dhanë një grupi minjsh. Pas 8 javëve u