03/11/2017

“Nëse doni që fëmijët tuaj të bëhen të mirë, shpenzoni dy herë më shumë kohë me ta dhe gjysmë here më shuma para” – Abigail Van Buren 1. “GJITHMONË JEP ATE QE MUNDESH” Për fat të keq në botën tonë sot, na është shpëlarë truri, se kërkimi për # 1

1. HARROJENI SMARTPHONE-N TUAJ PER PAK Në vend të kësaj, krijoni dhe përditësoni një ditar që përmban të gjitha ëndrrat, qëllimet dhe ambiciet tuaja. Keni një ide të papritur gjatë gjumit ose pas zgjimit? Shkruajeni në ditar. Mbani këtë ditar afër shtratit dhe lexoni disa nga përmbajtjet e tij. Kjo

Kate Middleton nuk ka qenë gjithmonë një dukeshë. Ajo përpara se të martohej me princin William, ka bërë një sërë punësh të ndryshme. Përpara se të shkonte në Universitetin e St Andrews, Kate bëri pushim për plot një vit. Udhëtoi në Kili, ku iu bashkua një programi për bamirësi, ashtu

Për t’u dukur sa më bukur ne u nënshtrohemi dietave të ndryshme, që shpesh herë nuk janë dhe aq të shëndetshme. Por mesa duket ka ardhur koha kur nuk do të na duhet më  dietat. Kompania franceze “Kapsudel” krijoi një  teknologji unikale, e aplikuar në prodhimin e produkteve nutrikozmetike për

Promise Tamang është një artiste make up-i e cila  ka aftësi të mëdha. Duke parë postimet e saj në  Insta, ajo mund të transformohet në çdo gjë dhe çdokënd – madje edhe si Ed Sheeran. Por kohët e fundit ajo u bë e njohur me këtë transformim shumë në Bratz Doll.

Miliona përdorues kanë ngelur të inatosur këtë mëngjes, pasi WhatsApp pësoi një ndërprerje në të gjithë  Evropën. Aplikacioni i telefonit celular nuk punonte dhe preku kryesisht njerëz në jug të Anglisë dhe Evropës Perëndimore, për rreth dy orë. Sipas Down Detector, ka pasur probleme në të gjithë Evropën, si dhe