02/11/2017

Pas një rënie disa vjeçare, nga problemet e shumta që ndodhën në Italinë e 10 viteve më parë, tashmë Seria A është kthyer në renditjen e ligave më të mira në Evropë. Në vitet e fundit domini ishte i dukshëm nga skuadrat spanjolle, angleze dhe gjermane, por ekipet italiane po

Nën drejtimin e Pep Guardiolës Mançester Siti është bërë i pandalshëm, pasi në Premier Ligë ka shënuar vetëm fitore duke u shkëputur e vetme në krye të renditjes. Po ashtu dhe në Champion Ligë është një skuadër që çdo kundërshtar e ka të pa mundur fitoren. Funksionimi në mënyrë të

Sergio Aguerio është një ndër futbollistët më të mirë në botë,  ku që në fillim ka spikatur me talentin e tij. Argjentinasi që luan në Angli për Sitin ka arritur të thyej një rekord që për shumë vite me radhë askush nuk kishte arritur ta bënte. I kanë mjaftuan pak

Kristiano Ronaldo, një futbollistët më të rëndësishëm të skuadrës së Realit të Madritit, ka shpërthyer nda skuadrës së tij duke kritikuar për politikën e drejtuesve në merkato. 32-vjecari theksoi pas disfatës së radhës së “Los Blancos” me Totenhemin në “Uemblei”, se gjatë merkatos së verës nuk janë mbushur boshllëqet pas

Skuadra e Juventus ose siç njihet ndryshe  si Zonja e Vjetër sot mbush 120 vjet që nga themelimi i saj. Bardh e zinjtë si sot 120 vjet më parë nisën të ishin një skuadër e vërtetë dhe sot janë ekipi më i titulluar në Itali. #JUVE120 Thank you all for