Home»Sport»Murinjo pranon se ka një lojtar lider në skuadër, ai është sulmuesi Lukaku

Murinjo pranon se ka një lojtar lider në skuadër, ai është sulmuesi Lukaku

Jose Mourinho thotë se Romelu Lukaku është i paprekshëm, dhe tifozët e Manchester United gjithashtu duhet ta konsiderojnë si të tillë. Mourinho ka mbetur i zhgënjyer nga fërshëllimat e tifozëve të tij kur ai zëvendësoi Rashford me Martial të shtunën ndaj Tottenham, teksa shumë mendonin se ai duhet të kishte zëvendësuar Lukaku-n.

Mourinho pranon se tifozët kanë të drejtë të shprehin mendimin e tyre, por edhe ai ka si detyrë të mbrojë lojtarët e tij – sidomos kur janë pjesë e rëndësishme e skuadrës së Lukaku. “Tifozët janë tifozë dhe kanë të drejtë të shprehin mendimin e tyre. Por puna ime është të mbroj lojtarët e mi kur e meritojnë,” shprehet ai në prag të ndeshjes ndaj Benfica-s në Old Trafford. “Mendoj se Romelo është një nga lojtarët e paprekshëm dhe duhet të respektohet nga të gjithë. Ai ka luajtur shumë mirë për ne, dhe unë duhet ta mbroj patjetër pasi ai e meriton.”

 

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *