Home»Bota»Korea e Veriut: “Trump, një plak psikopat”

Korea e Veriut: “Trump, një plak psikopat”

Koreja e Veriut e quan “plak psikopat” Presidentin e SHBA, Donald Trump: Fyerja e re gjendet brenda kërkesës për të ndaluar “politikën armiqësore kundër Penianit”, përballë kërcënimit të kthimit të Amerikës në “një det flakësh” nga një zëdhënës i Komitetit të Paqes Kore Azi – Paqësor (përgjegjës për marrëdhëniet me jashtë dhe propagandën e Penianit), që e dënoi presidentin amerikan për “urdhrin ekzekutiv mbi sanksionet kundër Koresë së Veriut”, në përgjigje të testit bërthamor të 3 shtatorit. / Bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *