30/10/2017

Humbja më Flamurtarin duket se ka shkaktuar dhimbje me shumëse thjesht humbja e tre pikëve. Në momentin kur u duk sikur kriza kishte përfunduar, skuadra e kuqe duket se ka hyrë në një krizë akoma më të thellë. Drejtuesit e Partizanit zhvilluan paraditen e sotme një mbledhje, ku analizuan situatë

Çfarë ju sjell në mendje fjala “vrasje”? Ndoshta njerëz të famshëm, snajpera, helme, dhe të tjera gjëra të rrezikshme. Bota.al sjell një listë me vrasjet e njerëzve të famshëm në histori. Nga ato që tronditën dhe ndryshuan botën, një herë e përgjithmonë. ROBERT KENNEDY 5 vjet pas vrasjes së vëllait

Të enjten e 26 tetorit presidenti i SHBA-së  autorizoi hapjen e mijëra dokumenteve mbi vrasjen e presidentit John F. Kennedy. Mes këtyre arkivave është edhe një informacion që nuk ka mundur kurrë të konfirmohet. “Adolf  Hitleri është akoma gjallë” Ky është mesazhi i dërguar Uashingtonit në 3 tetor të vitit

Keni menduar ndonjëherë se çfarë i bën disa njerëz shumë të suksesshëm në jetë, ndërsa të tjerët luftojnë për gjërat themelore? Përgjigja qëndron në zhvillimin e zakoneve, që japin rezultate shumë të suksesshme. Këto zakone mund të adoptohen nga një ndryshim i thjeshtë i mentalitetit. Por, për ta bërë këtë,

Truri juaj u reziston ndryshimeve të menjëhershme. Nëse e motivoni veten me një premtik titanik, i llojit që “Nga nesër, do të bëhem tjetër njeri”, me siguri që do të rraskapisni veten dhe do të mbesni në vend. Gjërat e mëdha dhe të menjëhershme, thjesht nuk funksionojnë, gjërat e vogla

Dosja e shumëdebatuar për lidhjet e Presidentit Trump me Rusinë ka ridalënë sipërfaqe, me lajme të reja se fushata e Hillary Clintonit dhe DNC, si dhe portali konservator i lajmeve ëashington Free Beacon, u përfshinë në financimin e kërkimeve prapa dosjes. Panorama Dosja thuhet se po luan një rol në