29/10/2017

Alkooli është i  mirë në një natë me miq, me muzikë dhe për të mbytur pikëllimet, por me masë…Të nesërmen situata komplikohet për ata që e kanë tepruar. Dhimbjet e kokës dhe të trupit, gjendja e stomakut, ndjesia e të vjellave nuk harrojnë të vijnë.  Sipas nutricionistes Josefina Kenny ajo

Faraonët e lashtë egjiptianë zakonisht përshkruhen me një kurorë mbi kokë, apo një rrobë. Më e rëndësishmja nga këto ishte kurora e dyfishtë, e cila simbolizon unifikimin e Egjiptit të Epërm dhe të Poshtëm dhe mbahej nga faraonët duke filluar me Dinastinë e Parë rreth vitit 3000 pes. Emri i

Historia tragjike e modeles ruse Vlada Dzyuba, e cila ka ndërruar jetë pas një sfilate raskapitëse në Shangai. 14 vjeçarja, sipas mediave ruse, vuante nga meningjiti kronik, por i ishte nënshtruar një kontrate strikte dhe kishte frikë të kërkonte asistencë mjekësore. Zyrtarisht ajo duhet të punonte vetëm 3 orë në

Selena Gomez ka deklaruar se së shpejti do bëj një bashkëpunim me ish të dashurin e saj Justin Bieber. Bëhet fjalë për një këngë që ajo ka krijuar  në periudhën kur ata ishin të lidhur, dhe tani është e bindur se do të shndërrohet në një hit. Sipas “HollywoodLife.com”, duke

Futbollisti i famshëm Cristiano Ronaldon është sulmuar përsëri nga një revistë portugeze. Revista “TV Guide” ka vendosur një foto të yllit të Realit në kopertinën e kësaj jave, duke deklaruar se ai e ka tradhtuar të dashurën e tij, Xhorxhina Rodrigez. Kjo akuzë vjen nga një 21-vjeçare e bërë e

Pas ditës së premte kur Katalonja shpalli Pavarësinë duket se qetësia nuk do pushojë kurrë në Spanjë. Këtë të diel rreth 1.1 milionë njerëz morën pjesë në një marshim në Barcelonë ku paraqesin hapur vendimin e tyre kundër pavarësisë së rajonit. Kortezhi i gjatë kërkon unitetin e Spanjës. Trazirat në