28/10/2017

Shëndeti i aparatit tretës lidhet me prezencën e përbërësve si fibrat, uji, probiotikët që favorizojnë florën intestinale. Sipas ekspertëve të ushqimit ka dy lloj produktesh që nuk duhet të mungojnë në dietën e një personi, prebiotikët dhe probiotikët. Të parët janë përbërës të ushqimeve që organizmi nuk mund t’i përthithë,

Sa kushton të vrasësh një udhëheqës të huaj? Në vitin 1964, çmimi i kërkuar për vrasjen e Fidel Castros të Kubës ishte 150,000 dollarë. Mërgimtarët kubanë, të cilët ishin të gatshëm të paguanin, ndjenin se “ishte shumë i lartë” dhe dhanë ofertën e tyre, $100,000 për të vulosur marrëveshjen. Si

“Unë kurrë nuk kam gjetur askënd që nuk donte të më ndihmonte”, thoshte Steve Jobs 22 vjet më parë, në videon që e gjeni edhe në fund të këtij artikulli. “Nëse u kërkoja ndihmë … i telefonova Bill Hewlettit kur isha dymbëdhjetë vjeç: Përshëndetje, unë Unë jam Steve Jobs, jam

E verdhë, mustardë do jetë ngjyra e kësaj vjeshte sipas  ekspertëve të modës për vitin 2017. Nuanca e ngrohtë e mustardës është vërtetë një nga ngjyrat e duhura për këtë stinë dhe zbret tek veshjet dhe aksesorët duke i dhënë pamjes një ngjyrë të rafinuar. Veshjet mustardë kombinohen mjaft bukur

Problemet e vazhdueshme  të Google Pixel 2 vazhdojnë të zgjerohen . Problemi i fundit që ka ardhur në dritë është se cilësia e audios në video-incizime nuk është dhe aq e mirë sa pritej. Në problem i  veçantë, janë zhurmat e sfondit që duket se preken nga problemi, siç është

Loja  e famshme “Contra” do të bëhet një film dhe një serial televiziv, njoftoi Konami Digital Entertainment”. Filmi do të vijë në kinema në vitin 2019 dhe për momentin nuk njihen detaje rreth projektit. “Contra” debutoi në vitin 1987 dhe arriti një sukses të madh në vitet në vijim, duke