24/10/2017

Uri Geller, një psikolog izraelit, ka pohuar se ai ka ndihmuar CIA-n me hetimet e tyre ndaj vrasjes së John F Kennedy  dhe se ai ka bërë zbulime ‘tronditëse’ rreth vrasjes së tij. Psikologu 70-vjeçar thotë se ai ishte punësuar nga një agjent i CIA-s në Mexico City për të

Agjentët e Inteligjencës amerikane e kuptuan se komunizmi ishte një betejë kulturore. Shumë prej artistëve përfaqësues të Ekspresionizmit amerikan u rekrutuan në fshehtësi nga agjentët e Shërbimit sekret. Disa prej tyre njiheshin publikisht si simpatizantë të ideve komuniste A ishte me të vërtetë arti abstrakt arma sekrete e amerikanëve gjatë

Rezultatet negative dhe vendi i 11 në renditjen e serisë A ishin një skenar i paparashikuar për drejtuesit e Milanit që pas merkatos emocionuese të verës dhe shumë lojtarëve të rinj, mendonin se në 9 javët e para do të ishin më lart në hierarki. Atmosfera është e tensionuar në

Kristiano Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë i vitit nga FIFA në një mbrëmje gala në Londër që mblodhi bashkë personalitetet më të njohur të këtij sporti. Pikët maksimale ka marrë Kristiano Ronaldo si nga kapiteni kuqezi, Ansi Agolli, ashtu edhe nga trajneri i kombëtares shqiptare Kristian Panuçi. Në

Kur u mor ADN nga kufoma e Hitlerit, u pa që ajo i përkiste një gruaje gjermane. Ditën e “vetëvrasjes” së Hitlerit, një avion privat u nis nga Berlini… Një përmbledhje e teorive të konspiracionit që nuk kanë mbarim. Nk është e thënë të besohen të gjitha … 1. Hitleri

Ndaj ish-ministrit Tahiri, Prokuroria e Katanias nuk ka pasur procedim penal. Këtë fakt e ka treguar vet Saimir Tahiri, i cili publikoi shkresën zyrtare të prokurorisë italiane që konfirmonte se deri më datën 23 tetor 2017, ai nuk konsiderohej person në hetim prej tyre. Por pak minuta më vonë në