24/10/2017

Stiv Vozniak është njeriu që 41 vjet më parë, bashkë me Stiv Xhobsin, themeluan kompaninë Apple. Eshtë njeriu që krijoi të parin kompjuter të kompanisë. Në një intervistë të dhënë për CNBC, Vozniak ka thënë se iPhone X do të jetë i pari telefon i kompanisë, që ai nuk do

Në ditët tona, Jul Çezari konsiderohet ende një prej strategëve më të mëdhenj ushtarakë të historisë, dhe emri i tij është gjithashtu sinonim i kultit të personalitetit dhe njeriut të fortë. Si arriti të ketë kaq shumë pushtet në jetë? Më poshtë disa mësime prej tij. 1. Rëndësia e slloganeve

Amazon njoftoi në një deklaratë për shtyp se pajisja e saj Kindle po merr një rregullim të plotë në një përditësim të ri duke filluar nga kjo javë. Pas update- imit , përdoruesit do të jenë në gjendje të kontrollojnë më lehtë gjithçka që ata kanë dëshirë të lexojnë, si

# 1. U JEPNI VEPRIMEVE TE TE TJEREVE DOMETHENIE QË NUK I KANË Miku yt nuk i përgjigjet mesazhit në ëhatsapp. Kolegia juaj nuk vjen për drekë me ju, preferon të hajë vetëm. I dashuri nuk bëhet i gjallë gjatë gjithë darkës. Është e lehtë të gjesh shpjegime për të

Aktori Idris Elba ka bërë një selfie me 11 futbollistët më të mirë të planetit, në FIFA Football Aëards të hënën, më 23 tetor. Eshtë një skenë që të sjell në mendje selfie-n e famshme të Ellen DeGeneres në ceremoninë e Oscar 2014. Cristiano Ronaldo, Lionel Messi e Neymar, të

U bë më shumë se një javë që nga publikimi i një nga skandaleve, i cili nëse vërtetohet do të mbahet mend si më i rëndi në gjithë vitet e demokracisë. Saimir Tahiri është vendosur në qendër të vëmendjes në javën e fundit, pas zbulimit të përgjimeve të një grupi