21/10/2017

Të gjithë duhet të tregohemi të kujdesshëm kur vjen fjala për sigurinë kibernetike. Nëse nuk doni që identiteti juaj të zbulohet dhe llogaritë bankare mos të hakohen atëherë duhet të keni kujdes për fjalëkalimin që zgjidhni pasi ai mund të gjendet shumë lehtë. Ekspertët e teknologjisë nga shitësi elektronik online

Personi i fundit që mbetet në këmbë është shpesh gazetar. Kjo e bën atë njeriun e parë që vdes ATOSSA ARAXIA ABRAHAMIAN Autobomba që vrau gazetaren investigative Daphne Caruana Galizia të hënën nuk shpërtheu në Honduras, Afganistan apo në ndonjë vend tjetër, ku mund të prisnim të dëgjonim për dhunën

Të kuptosh nëse dikush të gënjen nuk është asnjëherë e lehtë dhe sidomos të zbulosh gënjeshtrën nëpërmjet një teksti është akoma më e vështirë. Por mesa duket dikush ka gjetur zgjidhjen që të gjithë po prisnim. Në një studim, të botuar në arXiv, hulumtuesit nga Universiteti Cornell zhvilluan një aplikacion

Kishte shumë kohë që flitej për ndalimin e komenteve negative në Facebook, por vetëm dje është bërë zyrtare se kjo gjë mund të ndodhë.  Gjiganti i rrjeteve sociale, Facebook ka konfirmuar se ka blerë programin “TBH” që është i famshëm tek adoleshentët. Programi “TO BE HONEST” është risi që i

Ndalesa e parë e Premier Ligë për javën e nëntë ishte mes skuadrës të Çelsit dhe Uatfordit. Blutë e Londrës të drejtuar nga Antonio Konte, ishte në presion të madh përpara fillimit të sfidës nga rezultatet zhgënjyese të javëve të fundit. Rivalët e saj për titull janë shumë larg me

Në ndeshjen e sotme mes Interit dhe Napolit, interesante do të jetë dhe përballja e dy sulmuesve kryesor të skuadrave. Mauro Ikardi dhe  Dier Mertens, do të kërkojnë që të shënojnë, siç kanë bërë në javët e shkuara. Përballja në distancë ka disa javë që po ndodh, por sot dy