20/10/2017

Dalin detaje nga seanca me dyer të mbyllura e Këshillit të Mandateveve për Tahirin. Report TV ka mundur të sigurojë disa prej deklarimeve të tre prokurorëve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhënë në Këshillin e Mandateve gjatë seancës me dyer të mbyllura. Fillimisht prokurorët kanë dorëzuar si provë përpara

Ka reaguar përsëri në profilin e tij në Facebook, gazetari i kronikës, Artan Hoxha. Në një postim të dytë gjatë ditës së sotme, Hoxha ka vënë në shënjestër përsëri prokurorët. “Meqe jemi te kjo puna e provave ne parlament…. Ka prova?!!! S’ka prova?! Po pse s’ka prova?!!! Ku jane provat?!!!

Duartrokitje e brohorima për Saimir Tahirin nga simpatizantë të shumtë sapo ish-ministri ka dalë nga mbledhja e Këshillit të Rregullores. “Nuk keni parë gjë akoma” u shpreh Tahiri ndërsa theksoi se do i shkojë të vërtetës deri në fund. “Unë besoj që ju jeni të gjithë të qartë se ishit

Para se të takonte Michelle në kolegj, zemra e Barak Obamës rrihte për një vajzë tjetër. Emri i saj është Alexandra McLear. Pas më shumë se tridhjetë vjetësh, letrat që tregojnë për dashurinë e tyre janë bërë pjesë e arkivit të Universitetit Emory në Atlanta. Ato janë nëntë letra dhe

Deputeti socialist, Erjon Braçe ka sulmuar ashpër me një status në Facebook, kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. “Tek gjyqi i dytë ty të dhimbte barku, kështu thotë raporti në dosje”, shkruan Braçe, që i kundërvihet Bashës për shkak të deklaratës që ky i fundit ka bërë sot, pas përfundimit

Pasojat e një opsioni ushtarak mbi gadishull do të jenë dramatike dhe shkatërrimtare për një popull që jeton në mashtrim dhe i izoluar “Korea e Jugut është djalli dhe ne do ta mundim, SHBA-të janë djalli dhe ne do t’i mundim, Japonia është djalli dhe ne do ta mundim”, –