01/10/2017

Koreja e Veriut e quan “plak psikopat” Presidentin e SHBA, Donald Trump: Fyerja e re gjendet brenda kërkesës për të ndaluar “politikën armiqësore kundër Penianit”, përballë kërcënimit të kthimit të Amerikës në “një det flakësh” nga një zëdhënës i Komitetit të Paqes Kore Azi – Paqësor (përgjegjës për marrëdhëniet me

Pse ka doreza në derën brenda avionit Ato janë bërë për shoqëruesit e fluturimit në rast paniku në bord. Kur një person nga ekuipazhi përgatit daljen emergjente, njerëzit në panik mund t’i godasin aksidentalisht. Këto doreza ndihmojnë ndihmësin të qëndrojë pa lëvizur. Çelësat nuk e mbrojnë bagazhin nga hapja Të

Bendi legjendar “Aerosmith” e ka ndërprerë turneun muzikor, pas problemeve të papritura shëndetësore të këngëtarit Steven Tyler. Anëtarët e rok grupit amerikan kishin të caktuar koncerte në Amerikën Jugore, në vende si Brazili, Kili, Argjentina dhe Meksika, mirëpo frontmeni u detyrua t’i nënshtrohej urgjentisht mjekimit. Steven Tyler dhe Joe Perry

Një vizion është diçka e parë në ëndërr ose një përvojë e mbinatyrshme, që zbulon informacionin nëpërmjet një zbulese. Vizionet janë të lidhura me traditat fetare dhe shpirtërore, dhe sigurojnë njohuri të larta apo të kuptuarit e realitetit njerëzor. Një shembull i dukshëm është Rene Dekarti, i cili përjetoi një