28/09/2017

Bayern Munchen edhe zyrtarisht bëri me dije se e ka shkarkuar sot Carlo Ancelottin. Klubi gjerman e shkarkoi italianin, pas humbjes së mbrëmshme turpëruese ndaj PSG-s me rezultat 3 me 0. Por, Ancelotti mund të mos pushoj gjatë, pasi Milani është shumë afër që ta shkarkoj Vincenzo Montellan që nuk

Pirja e birrës dhe qëndrimi në pub, është provuar shkencërisht se i bën britanikët të ndjehen mirë. Jo more! Duket se një përbërës kyç që përdoret për birrën, stimulon prodhimin e dopaminës në tru, sipas një studimi gjerman. Malti i elbit – që përdoret në shumicën e birrave – është

Një luftë mes Koresë së Veriut dhe SHBA tani është një “mundësi reale” dhe me gjasë do të rezultojë në vrasjen apo plagosjen e mijëra njerëzve, sipas një think tanku të respektuar që merret me çështje të mbrojtjes. Lufta mes të dy vendeve me gjasë do të përfshinte një pushtim

Si jetojnë pacientët me sindromën e hipermnezisë, të burgosur nga një memorie e hekurt Thoni një datë nga 15 vitet e fundit dhe Veiseh Nima, një artist i ri amerikan, do t’iu tregojë sikur të ishte dje: do ju thotë çfarë kishte veshur, atë që hëngri për drekë, si ishte

Çfarë do të bënit nëse do të akuzoheshit në mënyrë të gabuar – para rreth gati 40 milionë njerëzish? Kjo i ndodhi në Facebook dje në mëngjes, kur presidenti Donald Trump shkroi: “Facebook ka qenë gjithmonë anti-Trump”. Më tej në postimin e tij shkruhej se rrjetet sociale, Uashington Post dhe

Ta hajë dreqi, janë të gjitha të adhurueshme. Në një seri të re fotografish të quajtur “Shfaqja e qenve”, fotografët me banim në Moskë, Alexander Khokhlov dhe bashkëshortja e tij Veronica Ershova kanë kapur shprehjet e çuditshme “njerëzore” të qenve.