21/08/2017

Eklipsi ka përfunduar trajektoren e tij, duke udhëtuar nga Oregoni në South Carolina rreth 90 minuta më vonë. Pjesa më e thellë e hijes, ose umbra, e lëshuar nga hëna ra mbi “shtegun e plotësisë” prej rreth 70 miljesh të gjerë, dhe 2.500 milje të gjatë dhe që kalonte në

I dyshuari kryesor i atentatit të Barcelonës, Younes Abouyaaqoub u vra në afërsi të kryeqytetit katalanas. Sipas policisë, imami i konsideruar si kreu i celulës terroriste, nuk jeton më. Policia konfirmoi aksionin në qytetin Subirats, 60 kilometra larg Barcelonës. Mediat spanjolle bëjnë të ditur se një grua e pati informuar

Mbi të gjitha, mos gënje veten. Njeriu që genjen veten dhe dëgjon gënjeshtrat e tij, vjen në një pikë që s’mund të dallojë të vërtetën brenda tij, ose rreth tij, dhe kështu ai humb gjithë respektin për veten dhe për të tjerët. Dhe duke mos pasur asnjë respekt, ai pushon

Kur një grup njerëzish qesh, njerëzit kanë zakon të shikojnë nga personi i grupit me të cilin ndihen më pranë (apo duan të ndihen më pranë) Hidhuni një sy këmbëve të njerëzve kur flisni me ta. Nëse i kanë të drejtuara në anë tjetër nga ju, kjo ndoshta do të

Michael Jeffreys 1. Merrni 100% përgjegjësi për jetën tuaj Në një shoqëri ku njerëzit fajësojnë çdo gjë, që nga prindërit e tyre, deri tek qeverinë për dështimet, ata që nuk bien pre e këtij mentaliteti, ose në rolin e viktimës, do të kenë gjithmonë sukses. Që të fajësosh diçka ose

Traineri i Manchester City, Pep Guardiola beson se forca e skuadrës së tij do të jetë kritike në Premier League këtë sezon dhe u ka bërë thirrje lojtarëve që të kuptojnë se atij do i duhet të bëjë rotacion në skuadër. Ai tha: “Shpresoj që ata ta kuptojnë se klubet