Home»Bota»Erdogan: “BE po na bën të humbasim kohë”

Erdogan: “BE po na bën të humbasim kohë”

“Një herë, gjatë mandatit tim të parë si kryeministër, Turqia përshkruhej si një vend që kishte bërë një revolucion të heshtur, gjatë samitit të udhëheqësve të Bashkimit Europian. Por tani, është po kjo BE që jo vetëm s’na fton më në samitet e udhëheqësve, por edhe na bën të humbasim kohë”.

Kështu ka thënë për BBC presidenti turk, Erdogan. Për Ankaranë, ka shtuar ai, do të ishte mirë që BE ta thoshte troç që ‘nuk mund të pranojmë Turqinë në BE’. Kështu do të mund të aktivizonim planin B dhe C”. / Bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *