14/06/2017

Kolonelët humbën pushtetin për shkak të amerikanëve? “Kjo është e qartë. Papadopoulos ishte një lloj agjenti i CIA-s. Në ato muaj po afrohej Lufta e Gjashtë Ditëve dhe SHBA donin një dorë të lirë mbi bazat ajrore në Kretë. Ajo ishte një botë krejt tjetër. Tensioni midis dy blloqeve ishte i

Ajo, 17 vjeç, i shkruajti: është momenti ta bësh. Ai, 18 vjeç, tha: po, dhe vrau veten. A është vrasje? Balena Blu në të vërtetë është një vajzë bjonde 20 vjeçe, e cila në gjykatë rri e heshtur ose qan, fshin sytë bojëqielli dhe i kërkon ndihmë avokatit. Fotografitë e

“Lamtumirë Yahoo. Verizon ka përfunduar blerjen ee 4.48 miliardë dollarë amerikanë të kompanisë”. Lajmi u njoftua nga vetë Yahoo në një deklaratë, duke theksuar se pjesa e kompanisë që nuk do blihet nga Verizon do të ndryshojë emrin dhe do të bëhet ‘Altaba’, një kompani “e regjistruar si investim”. Me

Nga Xhan De Biasi Kjo eshte nje faqe e pervojes time profesionale ne Shqiperi qe kurre nuk do kisha dashur ta shkruaja! Kam menduar dhe medituar gjate dhe deshiroj t’ju informoj se duke nisur nga sot nuk do te jem me Trajneri i kombetares sone! Do te ndalem ketu sepse

Në ditën kur në Trigoria mbërrin trajneri i ri Eusebio Di Francesco, Roma ka bërë goditjen e parënë merkaton e verës, me mbrojtësin e PSV Eindhoven, Hector Moreno. Kapiteni i ekipit kombëtar meksikan ka firmosur një kontratë që do ta lidhë atë me verdhekuqtë deri më 30 qershor, 2021. “Unë

Trajneri Xhani De Biazi ka dhënë sot dorëheqjen nga drejtimi i kombëtares shqiptare të futbollit. Pas njoftimit të djeshëm se nuk do të rinovonte kontratën në fund të edicionit, sot italiani ka dalë në një konferencë për shtyp bashkë me presidentin e FSHF-së, Armand Duka, duke bërë me dije mbylljen