Home»Galeri»Foto»Mbretëresha Elisabeta II, si princi tek Hirushja

Mbretëresha Elisabeta II, si princi tek Hirushja

Ndoshta shumëkush nuk e di, por kur ishte adoleshente, Princesha Elisabetë luajti në krah të motrës së saj më të vogël, Margaret, në një numër pantomimash, në kohën e Luftës së Dytë Botërore.

Pamjet që nuk janë parë më herët dhe që kanë dalë vetëm kohët e fundit, tregojnë Elisabetën 15-vjeçare që luan rolin e Princit Florizel në pjesën “Hirushja”, në vitin 1841.

Komentoni

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *