26/04/2017

The New York Times e ka quajtur “yll në rritje” e Shtëpisë së Bardhë. Dhe Donald Trump po i jep role gjithnjë e më të rëndësishme. E megjithatë, siç thonë të mirëinformuarit, Dina Habib Powellit nuk i ka hipur vetja në qejf. Gjithmonë e qeshur, ish-ja e Goldman Sachs, sikur

“Unë mendoj se Mertens ka dëshirën për të qëndruar në Napoli, por duhet të kuptojmë se çfarë mendon gruaja e tij. Nëse zgjidh këto çështje me të, s’ka dyshim që Dries do të mbetet në Napoli. Ne e mirëpresim me krahë hapur”. De Laurentiis flet për rinovimin e belgut dhe

Plotësohet pokeri. Ferrari, Porsche 918 Spyder dhe McLaren P1 kanë gjetur bukë për dhëmbët e tyre. Një “Formula One” për në rrugë. Pretendimi është pak i tepruar, por kjo është ambicia, që nuk e ka fshehur Mercedes AMG Project One. Super makina e yllit me tre cepa do të prezantohet

Me të do të jetë një Inter më argjentinas. Pikërisht si ishte ai trajnerit të fundit argjentinas në Pinetina, Hector Cuper, e më pas ata që morën shumë trofe. Diego Simeone, objektivi i madh për stolin e Interit sezonin e ardhshëm, në Appiano Gentile do të gjejë shumë bashkatdhetarë, që

Truri ynë ka evoluar për t’i dhënë kuptim pasigurive, shkruan Beau Lotto, kështu që nuk ka arsye të kemi frikë nga dyshimi Perceptimi është i rëndësishëm, sepse mbi të mbështetet çdo gjë që mendojmë, dimë dhe besojmë. Ndjenja jonë e vetvetes, mënyra jonë më thelbësore e të kuptuarit të ekzistencës,

Eshtë e vërtetë për internetin, dhe këtë po mësojmë; jo vetëm nga Facebook Live, por nga media sociale në përgjithësi. Duket sikur Interneti mban një pasqyrë për natyrën njerëzore. Shumë prej atyre që shohim të reflektohen janë banale dhe të parashikueshme, por disa prej gjërave që na thotë për veten