02/03/2017

Të dënuarit do të kenë telefonat dhe kompjuterët e tyre në burgun më të ri e më të madh që pritet të hapet në Britani. “HMP Berëyn” që do të hapet në Wrexham, ka një kapacitet prej 2100 të dënuarish. Një qeli, nëse mund të quhet e tillë, do të

Trajneri i Arsenalit, Arsene Venger, ka thënë se nuk do ta konsiderojë një ofertë të Barcelonës për ta zëvendësuar Luis Enriquen. Ai këtë e tha në konferencën për shtyp të mbajtur sot. “Jo, preferenca (qëndrimi tek Arsenali) është gjithmonë e njëjtë, do të mbes e njëjtë”. “Nuk jam duke kërkuar

Sulmuesi i Juvenusit, Paulo Dybala, ka thënë se për të nënshkruar kontratën e re duhet të pritet edhe pak. Kampionët e Serie A e morën Dybalan nga Palermo në vitin 2015 dhe që atëherë djaloshi argjentinas është kthyer në lojtarin kryesor. Juventus shpresonte të vazhdonte me lojtarin, por për këtë

Nga Mark Leonard LONDËR – Pas Annus horribilis, që ishte viti 2016, shumica e vëzhguesve politikë besojnë se rendi liberal botëror është në telashe serioze. Por aty ku mbaron dakordësia. Në konferencën e fundit të Sigurisë në Mynih, debati mbi këtë temë mes udhëheqësve, si kancelarja gjermane Angela Merkel, zëvendëspresidenti

Fenomeni i hapjes së beftë të kratereve në përmase dhe vëllime të pazakonta në Siberi nuk është më një risi dhe kryesisht në zonat veriore të rajonit rus, numri i tyre shkon në disa dhjetra. Për ambientalistët kjo është shqetësuese. Ata e thonë se këto gropa janë pasojë e ngrohjes

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka deklaruar se ky është sezoni i fundit i tij në krye të katalanasve. Menjëherë pas fitores tenistike, 6-1 ndaj Sporting Gijon, gazetarët pyetën Enriquen, nëse dop të rinovonte kontratën që i përfundon në muajin qershor dhe trajneri u përgjigj: “Nuk do të rinovoj”. Zërat