Home»Bota»Mogherini: Edhe SHBA ka nevojë për BE-në

Mogherini: Edhe SHBA ka nevojë për BE-në

“Evropa ka nevojë për Shtetet e Bashkuara, por edhe SHBA ka nevojë për Europën”. Kështu ka deklaruar sot përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini në Mynih.

“Dua t’ju befasoj, ju jeni mësuar të të lidhni Bashkimin Evropian me fjalën krizën. Në vend të kësaj, unë dua të flas për një Bashkim Evropian krenar. Bashkimi Evropian është në gjendje të mirë. Eshtë shumë më i fortë dhe i domosdoshëm, edhe se sa e mendon ai vetë”, tha Mogherini. “BE-ja është një partner i besueshëm dhe i parashikueshëm”. /bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *