Home»Bota»Këshilli i Sigurimit mblidhet pas testit të Koresë së Veriut

Këshilli i Sigurimit mblidhet pas testit të Koresë së Veriut

SHBA, Japonia dhe Koreja e Jugut kanë bërë thirrje për mbledhje emergjencë të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të diskutuar kundërmasat ndaj Phenianit, që dje nisi një raketë me rreze të mesme veprimi, në kundërshtim me kërkesat e përcaktuara nga rezolutat e miratuara në përgjigje të lëshimeve balistike dhe testeve bërthamore të Koresë së Veriut në vitet e fundit. /bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *