Home»Bota»Departamenti i Drejtësisë e kishte paralajmëruar Trumpin për Flynnin

Departamenti i Drejtësisë e kishte paralajmëruar Trumpin për Flynnin

Muajin e kaluar, ministrja e atëhershme e përkohshme e Drejtësisë, Sally Q. Yates, i raportoi Shtëpisë së Bardhë përshtypjen e saj se Michael Flynni kishte mashtruar anëtarët e administratës në lidhje me natyrën e komunikimit të tij me ambasadorin rus në SHBA dhe paralajmëroi për dobësi të mundshme të këshilltarit të sigurisë kombëtare, për t’u shantazhuar nga Rusia. Lajmin e bëri të ditur Uashington Post, duke cituar burime zyrtare në SHBA. /bota.al

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *