15/02/2017

Video e mëposhtme është një përshkrim i fuqisë ushtarake të Shteteve të Bashkuara dhe planeve të Amerikës për periudhën 2017-2022. A do të vazhdojë të ruajë parësinë në një glob gjithnjë e më të ndërlikuar, dhe ku po shtohen kandidatët për dominim?

Napoli ka shënuar i pari kundër Realit të Madridit, por nuk ka mundur ti bëjë ballë furisë madrilene. Edhe pse me mbështetjen shpirtërore të një të ftuari special, si Diego Maradona, skuadra e Napolit nuk mundi ta ruajë avantazhin dhe pësoi tre gola. Megjithatë, në mbrëmjen e sotme Insigne shënoi

Arsenali ka barazuar rezultatin në “Alianz Arena” ndaj Bayernit. Golashënues ishte Alexis Sanchez, por ai ka gabuar nga pika e bardhë duke e provuar serish derisa realizoi. — by Video-Sport

Bajerni i Karlo Ancelotit ka shkatërruar Arsenalin e Arsen Vengerit në ndeshjen e parë të cerekfinaleve të Champions League. Më poshtë goli i parë i shënuar nga Arjen Robeni, një nga më të bukurit e mbrëmjes së sotme.

Andrew Puzder është tërhequr nga kandidatura për Sekretar të Punës, bëri të ditur një burim pranë Puzderit, si dhe një zyrtar i lartë i administratës. Vendimi erdhi pasi republikanë të Senatit i thanë Shtëpisë së Bardhë se ai po humbiste mbështetje, duke shtuar se katër republikanë ishin të vendosur të

Departamenti i Mbrojtjes i SHBA mund të rekomandojë që Shtetet e Bashkuara të dërgojnë trupa të rregullta luftimi në Siri, për herë të parë, për të luftuar militantët e Shtetit Islamik, ka raportuar sot CNN. Një numër i vogël forcash speciale amerikane operojnë tashmë në vendin e shkatërruar nga lufta,