13/02/2017

Agustin Kola, ish-sulmuesi dhe ish-trajneri i Tiranës, ka dhënë një intervistë në “Panorama Sport”, ku ndër të tjera ka një thirrje për trajnerin Mirel Josa, që i kërkon të largohet nga bardheblutë e të mos njolloset. “Dua t’i bëj një thirrje Mirel Josës. Më del nga shpirti kjo thirrje dhe

Evropa ka parë ditë më të mira. Eshtë kjo gjëja që evropianët thonë se shohin çdo ditë. E bën të ditur një sondazh i realizuar në pesë vendet kryesore të Bashkimit Evropian. Spanjollë, francezë, italianë dhe britanikë thonë se duan një lider të fortë. Por, në Gjermani vetëm një e

Kanë nisur të rishikohen vlerësimet për kërkesën e naftës për vitin 2017. Sipas Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë kërkesa do të rritet në 1.4 milionë fuçi në ditë. Sipas Agjencisë, vendet e OPEC-ut në janar kanë vënë në zbatim 90% të shkurtimeve të prodhimit, premtuar në marrëveshjen e nënshkruar në fund

Ka qenë ajo mbretëresha e mbrëmjes. Me 5 “gramofonë” të fituar, Adele ka dominuar mbrëmjen e Grammys. Albumi më i mirë i Vitit, Kënga më e mirë, performanca më e mirë, albumi pop më i mirë. Një triumf i vërtetë. “Albumi juaj është thjesht monumental,” tha Adele duke vlerësuar rivalen

Duket se nuk ka lehtësim të protestave në Rumani. Të paktën 50 mijë vetë dolën sërish të dielën në Bukuresht. Ndonëse qeveria e shfuqizoi ligjin që do të lironte dhjetëra zyrtarë të akuzuar për korrupsion, parlamenti ende nuk ka konfirmuar tërheqjen e tij. Analisti Dan Ionescu thotë se të gjithë

Moska akuzon Kievin se ka përdorur sistemet e raketave Tochka-U kundër qyteteve të rajonit Lugansk në Donbass. Sipas zëdhënëses së Komisionit hetues rus, Svetlana Petrenko, “hetuesit” rusë “kanë mbledhur prova të përdorimit të armëve të shkatërrimit në masë nga ana e ushtrisë së Ukrainës, konkretisht sistemet raketore Tochka-U, kundër qendrave