13/02/2017

Nga Endrju Uokër Greqia është kthyer në lajme, pasi qeveritë e eurozonës dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar hynë edhe një herë në debat, se si të menaxhojnë shpëtimin e vendit. FMN thotë se Greqia ka nevojë për më shumë liri veprimi për të paguar borxhet e saj masive, përpara se fondet

“Një truk i vogël që shkaktoi një dëm të madh ishte një pamflet, në pamje të parë i parrezikshëm, që u shpërnda në sasi të mëdha nga agjentët tanë, të lëshuar edhe nga avionët. I shtypur në frëngjisht dhe i paraqitur si botim nga profecitë e Nostradamusit (dhe në fakt

“Kujdesja e tepërt për objektet mund të të shkatërrojë. Vetëm se, kur kujdesesh mjaftueshëm për një gjë, ajo fiton një jetë të vetën, apo jo? Dhe ky është i gjithë kuptimi i gjërave – gjërave të bukura – që ato të lidhin me një bukuri më të madhe?” “Peshku i

Në Konferencën e Sigurisë në Mynih do të trajtohen shumë sfida aktuale në botë. Përgjigje deri tani nuk ka, ndërsa organizoatorët presin debate shumë të hapura. Kriza e demokracisë liberale, terrori i grupeve xhihadiste, çështjet e pazgjidhura territoriale në Paqësor dhe vakuumi i pushtetit që do të linte pas vete

Sigurisht, në qoftë se që në aeroportin e Mynihut gjendet e vetmja birrari aeroportuale në Europe, mesazhi për të ardhurit është i qartë. Ai që bën birrë ka marrë kohët e fundit liçencën, megjithatë, prodhon 5 mijë hektolitra birrë në vit, duke përfshirë edhe sezonalet, një detyrim këtu në Airbräu.

Edinson Cavani kundër tre tenorëve Suarez-Messi-Neymar. Champions League del nga letargjia dimërore dhe hyn në fazën e “nokaut”-eve, me një zhurmë, të ndarë në një muaj ndeshje. Fillon nesër me shfaqjen e madhe në “Parc des Princes” të Parisit, mes PSG dhe Barcelonës ndërsa të mërkurën, e shumëpritur shtë përplasja