11/02/2017

Kishte kohë që flitej, dhe për shumëkënd nga ata që ndjekin futbollin shqiptar, mund të mos jetë edhe befasi. Në ndeshjen e parë të Kupës, Tirana mundi Kukësin 2-1. “Eshtë e caktuar, Kukësi do të na lërë ndeshjet e Kupës, ne do i lëmë ato të kampionatit. Eshtë e mbyllur”,

Dalja e mundshme e Francës nga Euro mund të rezultojë në default-in më të madh në historinë e borxheve sovrane. Rreth 80% e 2.1 trilion eurove të borxhit publik francez mund të riemërtohet në franga (një frangë për euro), kanë bërë të ditur disa zyrtarë të lartë të Frontit Nacional,

Në Greqi është duke u luftuar një luftë me prokurë si në Vietnamin e viteve 60, në këtë rast pa gjakderdhje, duke pasur parasysh periudhën e trazuar elektorale evropiane, që përfshin zgjedhjet e përgjithshme në Holandë më 15 mars, pasuar nga zgjedhjet presidenciale në Francë në dy raunde, në prill

Barcelona ka arritur një fitore të madhe sot me Alavesin në fushën e kësaj të fundit. Katalanasit të paktën për pak orë marrin kryesimin e kampionatit, ndërkohë që Reali i Madridit ka dy ndeshje më pak dhe pritet të luajë sot në mbrëmje përballë Osasunës. Më poshtë golat e fitores

Giusy Ferreri, Ron, Al Bano, Gigi D’Alessio: janë këta katër këngëtarët e mëdhenj që u eleminuan nga Festivali i Sanremos. Finalen e nesërme do ta luajnë: Chiara, Clementino, Marco Masini, Alessio Bernabei, Michele Zarrillo, Elodie, Paola Turci, Bianca Atzei, Sergio Sylvestre, Samuel, Michele Bravi, Lodovica Comello, Ermal Meta, Francesco Gabbani,

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, njoftoi se nuk do të kandidojë përsëri, në vitin 2019, për një mandat të dytë në ekzekutivin e BE-së. Njoftimin e bëri vetë Juncker gjatë një interviste me një radio gjermane. Juncker kujton “fushatën e bukur” të kryer në vitin 2014, kur për herë