03/02/2017

Pa kaluar as edhe një javë nga inaugurimi, administrata e re e Donald Trumpit bëri të qartë se po bëhet gati për një luftë ekonomike globale, shkruan Harold Xhejms në Foreign Policy. Një luftë që, sipas Xhejms, nuk është e drejtuar nga Kina, por nga… Gjermania. Kreu i Këshillit Kombëtar

Lindsay Lohan, 30 vjec, është gjithnjë e më pranë botës islamike. Pasi pastroi faqen e saj të Instagramit, duke lënë aty vetëm një përshëndetje në arabisht, tani ajo ka postuar një fotografi me presidentin turk, Rexhep taip Erdogan, 62 vjec, bashkëshorten e tij Emine, 60 dhe vogëlushen bloggere Bana al-Abed,

Gjatë paradës së inaugurimit, një agjent që ndiqte Trumpin dukej sikur e kishte krahun e rremë. Të palëvizur, në të njëjtin pozicion. Shumëkush në internet tha se ishte një truk, për t’i dhënë mundësi të nxirrte shpejt një armë nga poshtë palltos. Tezë e kundërshtuar nga të tjerë. Secili ka

Të dyja kanë legjione të tërë ndjekësish besnikë, por fansat më të mëdhenj të Adele dhe Beyonce janë… njëra-tjetra. “Kur këndon Adele, ti e ndien se vjen nga një sinqeritet dhe pastërti e pafiltruar”, tha nd dhjetor për Vanity Fair këngëtarja e Lemonade në lidhje me miken e saj, albumi

Cilido që pëlqen rrokun e butë të viteve 1990 mund të jetë tashmë fans i Michael Boltonit, por këngëtari 63 vjeç po përjeton një ringjallje të fortë, me një brez krejt të ri që ndjek punën e tij me trupën e komedisë të Andy Samberg, “Ishulli i vetmuar”. “Eshtë e

Tashmë e kanë kuptuar të gjithë. Bota e sotme është ‘përmbytur’ nga pikëpyetjet dhe të panjohurat, shkruan Bernard Guetta në “France Inter”. Me një bilanc eksportesh në tepri në një mënyrë të pashembullt, Gjermania konsiderohej si një ishull i stabilitetit politik. Por qëkur socialdemokratët kanë gjetur një kandidat të ri në