February 2017

Marrëdhënia prej kundërshtarësh mes shtypit dhe presidentit, është “e vjetër sa vetë republika”, shkruante Jon Finer në The Atlantic. Por sulmet konstante të presidentit ndaj “shtypit si institucion”, që u përshkallëzuan fort javën që kaloi, janë një gjë “e re dhe ndoshta e rrezikshme” për demokracinë tonë. Gjatë një konference

Kim Jong-namit pëlqente të bënte veçanërisht dy gjëra: të luante në kazino dhe të shkonte me femra. Nga ana tjetër, por vetëm nëse vërtetë duhej të bënte një gjë tjetër, ai pëlqente që të kalonte ditë të tëra në parqe argëtimi, nga një lojë tek tjetra, si një fëmijë i

Me format e rrumbullakta të mbështjella nga një kimono e gjerë, Beyonce, 35 vjec, shtatzënë me binjakë, ka zbritur në fushë gjatë ndeshjes së NBA All-Star Game në Neë Orleans. Basketbolli është sporti i saj i preferuar, ashtu si dhe i bashkëshortit të saj Jay-Z, dhe vajzës së tyre, Blue

Madeleine e Suedisë kërkon të rikthehet fort. Jo vetëm për festën e madhe në Pallatin Mbretëror në Stokholm, ku priti Guvernatorin e Përgjithshëm të Kanadasë, David Johnston. Tani ajo është gjithashtu duke shkruar një libër për fëmijë. Princeshë e guximshme e oborreve veriore (përfundoi në revista për lidhjen me një

E nisur në gusht 2016 nga SHBA, legjenda më e përhapur urbane e muajve të fundit tregon për kllounë të mërzitur,që përpiqen të rrëmbejnë fëmijët ose bredhin të armatosur. Eshtë më i fundit në një seri rrëfimesh që transmetohen gojë më gojë, pas legjendës së krokodilave në kanalizimet e Nju

Ekipi i Milanit ka filluar që tani të mendojë për tregun e transferimeve të verës. Pronarët e rinj, kinezë duket se janë të gatshëm të shpenzojnë shuma të mëdha për t’i rikthyer kuqezinjve lavdinë e dikurshme. Cesc Fabregas duket se është një nga emrat e përzgjedhur nga drejtuesit milanezë për