Home»Bota»Meryl Streep sulmon Donald Trump në ceremoninë e “Golden Globes”

Meryl Streep sulmon Donald Trump në ceremoninë e “Golden Globes”

Aktorja e njohur fituese e tre herë çmimeve Oskar ka sulmuar presidentin e zgjedhur Donald Trump gjatë ceremonisë së marrjes së çmimit në Golden Globe.

Edhe pse nuk i përmendi emrin pothuajse në të gjithë fjalën e saj  Meryl Streep sulmoi sjelljen dhe politikat e tij të cilat legalizojnë bulizmin.

“Instinkti i fyerjes kur nxitet nga një person i fuqishëm në një platformë publike, shkon tek jeta e çdo njeriu të thjeshtë. Mos respektimi sjell mos respekt. Dhuna  nxit dhunën”, tha aktorja e famshme.

Streep, 67-vjeçare tha se ishte habitur gjatë fushatës presidenciale kur kandidati republikan imitoi reporterin e New York Times, Serge Kovaleski.

Presidenti i zgjedhur i cili në më pak se dy javë do të bëjë dhe betimin e quajti aktoren një “të dashuruar pas Hillaryt” në një intervistë telefonike për New York Times

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *