25/01/2017

Nuk flini mjaftueshëm Pasojat: Ndikon në metabolizmin tuaj duke e ngadalësuar shumë. Ju bën të ndiheni të uritur. Ju rrit nivelet e kortizolit. Ushtroheni më pak sepse ndiheni të lodhur. Rekomandimi: Duhet të flini të paktën 8 orë gjatë natës. 2. Hani me tepri gjatë darkës Pasojat: Hani shumë ose

Disa fotografi të mahnitshme, e të pazakonte, që me siguri do ju bëjnë t’u riktheheni për së dyti.

Vitet 90 kanë kohë që kanë ikur, por duket sikur ishin vetëm dje. Mbani mend se si rendnim në shtëpi që të shihnim serialin apo filmin e preferuar, admironim supermodelet mahnitëse, dhe këndonim me këngët e famshme? Si ikën koha! Julia Roberts, 1990, 2017 Sarah Michelle Gellar, 1997, 2017 Mariah

Kemi marrë shumë informacione “të dobishme” duke parë filma. Për shembull, si të kundërgodasim një armik, dhe si të largohemi me një anije kozmike përmes një rripi asteroidësh. Por ekrani i madh na “gënjen” shumë, kështu që me kalimin e viteve janë krijuar legjenda, të cilat ne ende i besojmë.

Libri “1984” i George Orwellit është rikthyer në listat e librave më të shitur në këtë fillim të 2017-ës. Romani i famshëm që flet për jetën në një shtet totalitar ndodhet tashmë në vendin e gjashtë të librave më të shitur të Amazon. Ditën e hënë, libri endej mes vendit

Nga Karl Sharro* E dashur Amerikë, E kemi parë me shumë interes dhe kureshtje dramën e zgjedhjeve tuaja presidenciale. Është e vështirë të mos vërehen shumë prej ngjashmërive mes vendeve tona. Nga protesta e zjarrtë ditën e inaugurimit dhe mosmarrëveshjet e ashpra mbi madhësinë e turmave, tek ndërhyrja e shërbimit