30/10/2016

Zbulimet e çudive galaktike, mund të trullosin studiuesit dhe astronomët teksa ato i tejkalojnë parashikime kozmike. Për fat të mirë, ata janë të lumtur për të na mësuar atë çfarë dinë. Ne thjesht duhet të mësojmë për to. 10. Triangulum II ‘Triangulum II’ ka mahnitur studiuesit e yjësisë Kaltek me

Hillary Clinton dhe Donald Trump janë më të mirë për të mposhtur vetveten, se sa kundërshtarin. Ata janë jo vetëm kandidatët më të papëlqyeshëm presidencialë të kohëve të fundit: Në dramën epike të zgjedhjeve 2016, ata janë edhe heronj të njollosur, të cilët vihen gjithmonë përfund prej të metave të

* Pse FBI hapi hetim? Agjentët zbuluan vetëm kohët e fundit mijëra emaile të reja gjatë një hetimi paralel: ai ndaj Anthony Weiner, bashkëshorti i këshilltares së Hillary Clintonit (Huma Abedin), i cili dyshohet se i ka dërguar sms erotike një 15-vjecareje. Gjatë atij hetimi kanë sekuestruar kompjuterin e Weiner dhe

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Italinë pranë Norcias, në qendër të vendit, duke shkatërruar shumë godina. Tërmeti ka ardhur pothuaj dy muaj pasi një tjetër tërmet i madh shkaktoi vdekjen e pothuaj 300 njerëzve dhe shkatërroi disa qytete. Tërmeti i mëngjesit të sotëm ishte s=i shkallës 6.6 ballë, më

Ekipi i fushatës presidenciale të Hillary Clintonti ka sfiduar FBI-në për vendimin e saj për të dhënë informacion ligjvënësve amerikanë, mbi një hetim të ri për përdorimin e emaileve nga ana e kandidates së Partisë Demokratike. Drejtori i FBI, James Comey informoi Kongresin mbi këtë lëvizje ditën e premte, 11