22/10/2016

Ngjarja ka të bëjë me një grup famëkeq të njohur si “Hidraulikët“e Shtëpisë së Bardhë, që u quajtën kështu pasi pengonin “rrjedhjet” e informacionit. Grupi përbëhej kryesisht nga ish-agjentë të CIA-s, aktivitetet e të cilëve financoheshin në mënyrë të fshehtë nga paratë e fushatës për rizgjedhjen e Niksonit. Punë e

Temperaturë, të ftohtë që nuk e duron, teshtima, hundë të bllokuara, mungesë ndjesie të nuhatjes, trishtim i brendshëm, të gjitha këto përbëjnë ato ditët me grip kur zëmë shtratin dhe nuk durojmë dot as dritën e fortë. Për të shmangur kapjen e një të ftohti apo gripi, duhet filluar me

Në samitin e fundit të NATO-s që është mbajtur në Varshavë në periudhën 8 – 10 korrik, i përfunduar me adoptimin e një dokumenti voluminoz prej 63 faqesh në të cilin renditen rezultatet e negociatave lidhur me temat më të diskutuara si kërcënimi i terrorizmit islamik, konflikti në Ukrainë dhe

Për të mirat shëndetësore të mjaltës dhe limonit është shkruar shumë herë. Megjithatë, një grua e quajtur Crsytal Davis ka vendosur ta provojë kombinimin e këtyre dy produkteve për t’i parë vet përfitimet shëndetësore. Ajo kishte filluar rrugëtimin e saj njëvjeçar ku kishte konsumuar vetëm ujë të vaktë me limon

Interneti në të gjithë botën është përballur gjatë ditës së sotme me sulme të fuqishme kibernetike, duke rrezikur internetin në të gjithë botën. Ndërkohë, “DYN”, kompania që menaxhon performancën e internetit, ka paralajmëruar konsumatorët e vet se për herë të tretë ditën e sotme po përballen me sulme kibernetike. Shumë

Nëse ekspozohesh ndaj të ftohtit sëmuresh? Spinaqi ju bën më të fortë? Kërcitja e gishtërinjve shkakton artritin? Është e vërtetë që mollët ju mbajnë të shëndetshëm, dhe vaksinat shkaktojnë autizëm? Gënjeshtrat më të zakonshme mbi kurat dhe sëmundjet, të çmonuara një e nga një. Lexoni edhe mitet e rreme mbi