17/10/2016

Liam Neeson bë i famshëm sidomos për hakmarrjen e tij ndaj mafiozëve, si “Marko nga Tropoja”, që i kishin rrëmbyer të bijën. Por aktori amerikan ka luajtur ekzaktësisht të njëjtin hero hakmarrës, në tetë filma të ndryshëm. Shihni videon më poshtë. 

Ka qenë një fitore shumë e rëndësishme ajo e skuadrës së Tiranës kundër ekipit kampion, Skënderbeut. Jo vetëm për shkak të rezultatit, por edhe sepse Tirana e dominoi krejt takimin, dhe me pak më shumë kujdes mund të kishte shënuar edhe më shumë në portën e korçarëve. Dy futbollistët më

Dr. Travis Bradberry Autor i librit bestseller “Inteligjenca Emocionale 2.0” Trupat tanë kanë një gjuhë të tyre, dhe fjalët e tyre nuk janë gjithmonë të sjellshme. Gjuha e trupit tuaj, me gjasë është bërë pjesë integrale e personit që je, deri në pikën që ju mundet që as të mos

Është thënë që macet sundojnë internetin, por ka një forcë edhe më të keqe për të cilën ndoshta keni dëgjuar: Iluminati. Thuhet se ata qëndrojnë prapa çdo nisme të rëndësishme njerëzore, qëkur njeriu u ndërtua gjenetikisht për herë të parë nga alienët e hapësirës. Iluminatët janë me siguri duke u

Një gazetar argjentinas zbuloi se mafiozët siciljANë i ofruan shërbimet e tyre lojtarit të Torino-s Maxi Lopez për t’u hakmarrë ndaj Icardi-t i cili i “vodhi” gruan, modelen Wanda Nara. Lufta mes futbollistëve Mauro Icardi dhe Maxi Lopez vazhdon edhe pse tashmë ky i fundit është ndarë përfudimisht me ish-bashkëshorten.

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, në Samitin BRICS (Brazili, Rusia, India, Kina dhe Afrika e Jugut) i cili mbahet për herë të 8-të në qytetin Goa të Indisë ka paralajmëruar SHBA-në dhe Francën që të jenë të kujdesshme në qytetin Mosul të Irakut, raporton AA. Sipas lajmit të agjencisë Tass,