15/10/2016

Pasi Samsung Galaxy Note 7 është tashmë i tërhequr zyrtarisht nga tregu, gjigandi korean po punon që të bëfasojë konsumatorët me produktin më të ri, Galaxy S8, që sigurisht do të vijë në dy madhësi të ndryshme. Burime pran “SamMobile” njoftojnë se ka filluar puna te ‘Frimëare’ i telefonit të

Në 20 maj 2015, Aeronautika Ushtarake e SHBA lëshoi për herë të katërt në hapësirë anijen kozmike pa ekuipazh X-37B. Ishte misioni i katërt, i fshehtë, ashtu si gjithë të tjerët. Sot, 500 ditë më vonë, anija kozmike vazhdon të vërtitet në orbitë përreth Tokës: jashtë mjediseve ushtarake, askush nuk

Me idetë është si marramendja teksa ngjitesh në lartësi: Në fillim ato ju vënë në siklet dhe jeni të shqetësuar se mos rrëzoheni poshtë, mosbesues ndaj fuqive tuaja; por shpejt largësia e trazirave të jetës dhe ndikimi frymëzues i lartësisë e qetëson gjakun tuaj; hapi juaj bëhet më i fortë

Një muaj përpara sfidës kualifikuese me Izraelin, Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur shitjen e biletave. Ashtu si zakonisht, pjesa më e madhe e biletave mund të sigurohet nga tifozët nëpërmjet blerjes “online”, në faqen zyrtare të FSHF-së. Federata lajmëroi se në shitje do të jenë të gjitha tribunat e

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur me dy futbollistë të Kombëtares gjermane, që mund të shkaktonin një tragjedi. italy Janelt, 18 vjeç dhe Idrissa Toure, 19 vjeç, që ndodheshin në Shqipëri me Kombëtaren U19 të Gjermanisë, e cila do të ndeshej me Shqipërinë, i kanë vënë flakën hotelit ku po

Një debat i madh ka nisur këto ditë mes shqiptarëve, atyre të Kosovës dhe atyre të Shqipërisë, debat që është shtrirë dhe në fushën e sportit. Një pjesë mendon se jemi ndryshe, një pjesë tjetër mendon se jemi një. Disa mendojn se ‘kosovarët’ duhet të kenë simbolet e tyre pjesa