18/06/2016

Që nga viti 2012, kur Gianni de Biasi bëri debutimin në pankinën kuqezi në një ndeshje miqësore ndaj Gjeorgjisë, e deri dy ditë më parë, kur Kombëtarja u mund në limit nga Franca, janë në total 10 ndeshje që Shqipëria pëson pas minutës së 80-të. Duke iu referuar edhe takimit

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë sot se pas anijes së llojit amfibi, Turqia do të jenë në gjendje të bëjë edhe aeroplanmbajtëse. “Forcat e Armatosura Turke do ta kenë aeroplanmbajtësen e tyre. Nëse besoni dhe këmbëngulni, mund të jeni të suksesshëm”, tha ai. Ndërkohë, kryeministri Binali Yildirim tha

Shansi i fundit: Në finalen e grupit A ndeshet Shqipëria dhe Rumania. Të dyja skuadrat përdorin tone luftarake dhe ëndërrojnë për fitoren. Rumania dhe Shqipëria ndeshen në luftën futbollistike për largim apo qëndrim të mëtejshëm në Francë. Shqipëria shpreson në ndeshjen me Rumaninë tek kapiteni dhe mbrojtësi, Lorik Cana. Skuadrës

Nëse Shqipëria mund Rumaninë, dhe kualifikohet për në rrethin tjetër, atëherë në 1/8 e finales do ta priste një kundërshtar tejet i fortë. Si e treta nga grupi A, kuqezinjtë do të duhej të takoheshin me vendin e parë të grupit C, në të cilin me gjasë mund të përfundojë

UEFA dhe partneri i Euro 2016 kanë realizuar një dokumentar të shkurtër për një tifoz shqiptar në atmosferën Kuq e Zi. UEFA ka portretizuar atmosferën në kampin e tifozëve Kuq e Zi me tifozin e flakt Danielin, i cili ishte pjesë e tifozave shqiptarë. Ai bashkë me babain udhëtuan në

Një virus është një pjesë e keqe e softuerit, që ndërfutet në një pjesë normale të programeve, ashtu siç një virus biologjik infekton një qelizë. Kur softueri normal është në punë, virusi vetëkopjohet në programe të tjera, duke bërë ndërkaq gjëra të padëshiruara si regjistrimi i tasteve për të vjedhur