15/06/2016

Fillippo Conticello Gazzetta dello Sport Në stadiumin e vjetër të katandisur në një lager mungonte ushqimi dhe ajri, por jo shpresa: njerëz të lënduar ëndërronin Italinë, Europën, dhe tani që e kanë arritur mund të kthejnë kokën pas. Shqipëria e De Biiasit sot sfidon francezët pa frikë: për tifozët e

Nga Catherine Rampell Pas më pak se dy javësh Britania do të votojë nëse do të largohet apo jo nga Bashkimi Evropian, projekt i madh i pasluftës që synonte të promovonte paqen dhe prosperitetin. S’ka gjë se ekonomistët kanë paralajmëruar thuajse njëzëri, se një “Brexit” i mundshëm do të shkatërrojë

Në librin e tij të ri “Vdekja në tokë”, Xhul Houard shqyrton vdekjen në mbretërinë e kafshëve, duke kërkuar atë që ajo mund na thotë, në lidhje me vetë qasjen tonë ndaj vdekjes. Ai flet në një intervistë me Xhejms Lloid Përse vendosët të shkruani një libër mbi vdekjen? Kam

Lufta e të ardhmes fillon sot. Spiunazhi, jo si ai i filmave të James Bondit, por i dronëve dhe satelitëve spiunë, është rikthyer për të luajtur një rol kyç në strategjitë ushtarake dhe politike të fuqive botërore. Edhe sistemet e mbrojtjes kundër spiunëve-robotë janë gjithnjë e më të rëndësishme në

Gjumi Duhet të ngadalësoni dhe të kujdeseni për gjumin, pasi që pushimi i trupit e përmirëson shëndetin e përgjithshëm. Bëni të paktën katër orë gjumë çdo ditë, transmeton Telegrafi. Ushtrimet fizike Trupat tanë janë ndërtuar për të qenë në lëvizje, prandaj ushtrimet e rregullta fizike e përmirësojnë shëndetin, pamjen fizike

Amir Abrashi është futbollist me përvojë. Dhe ai është realist. Para ndeshjes me Francën të mërkurën Abrashi ka thënë se nëse shikohet në aspeketin psikologjik francezët kanë përparësi. “Franca luan në shtëpinë e vet dhe do të ketë presion nga fansat”, deklaroi për agjencinë gjermane të lajmeve DPA ai. Futbollisti