11/06/2016

Në prag të referendumit për Brexit-in në Bruksel ka shumë pyetje ende të hapura. Ndërsa shtetasit britanikë që punojnë në Bruksel dhe në institucionet e BE-së sillen sipas proverbit britanik: “Keep calm and carry on!” Pronari i barit “The Old Hack” përballë selisë së Komisionit të BE-së në Bruksel është

Tashmë ka filluar grumbullimi i tifozave “Kuq e Zi” para Stade de Gallert të Lensit. Eshtë komentatori i Supersport dhe njeriu mediatik më afër kombëtares, Dritan Shakohoxha, ai që po qëndron para stadiumit të Lensit, shkruan Telegrafi. Aty shihen disa qindra tifozë teksa janë mbledhur në pritje të duelit i

Një mesazh prekës ai i Granit Xhakës, lojtarit të Zvicrës për të vëllain e tij. Ai ka postuar në rrjetet sociale 24 orë para takimit disa fjali mjaft emocionuese së bashku me foton e mësipërme. “Vëllai im dhe unë kemi qëndruar bashkë pavarësisht çfarë ka ndodhur. Nesër do të jetë

Studiues anglezë e çmontuan njërën minare, por as e zbuluan dot misterin, as e kthyen dot më në vend. Xhamia Sidi Bashir në Ahmedabad të Indisë ka dy minare që, edhe pse janë 3 kate të larta secila, mund të lëkunden me një shtytje të dorës së njeriut. Por misteri

Në vitin 1967, një sinjal që mendohej se vinte nga alienët u shfaq në yjësinë Vulpekula. Xhoslin Bell nga Universiteti i Kembrixhit kapi sinjale të rregullta radioje më formë “bipi” që ndodhnin çdo 1.3 sekonda. Ato dukeshin artificiale, kështu që ekipi i saj e quajtur burimin LGM-1 (burrat e vegjël