11/10/2015

Bazuar edhe në stërvitjen e fundit të Shqipërisë para ndeshjes kundër Armenisë, tashmë është i qartë formacioni titullar që trajneri Xhani De Biazi do të hedhë në fushë. Para portierit Etrit Berisha do të jenë Hysaj, Cana, Ajeti e Lenjani, që do të thotë se Lenjani do të spostohet në

Një ndeshje që vlen sa një histori. Në Yerevan, Shqipëria do të luajë sot ndeshjen më të rëndësishme të Kombëtares në 80 vjet nga krijimi i saj, finalen tonë të Europianit, atë që do të na jepte një biletë për në Francë. Nga 7 Shtatori i 2014-tës deri më 11

SIRI – IRAK / Sulmet ajrore të rusëve u hapin rrugën luftëtarëve të ISIS: Armiku – me fjalë – është i njëjti: Shteti Islamik, që shtrihet mes Sirisë dhe Irakut, ku kontrollon Mosulin. Amerikanët mbeten hezitues … Sauditët paralajmërojnë se ndërhyrja ruse po prodhon të njëjtin efekt si pushtimi i Afganistanit. Atëherë,

Nga Condoleezza Rice dhe Robert M. Gates Secili mund ta ndjejë mosbesimin që nderet aktualisht në kryeqytetet e Aleancës së Atlantikut të Veriut, nga Uashingtoni në Londër, Berlin, Ankara dhe më gjerë. Si mundet që Vladimir Putini, me një ekonomi kombëtare në rrënim dhe një ushtri të nivelit të dytë,