26/09/2015

“Po t’i kishin fituar komunistët zgjedhjet? Mendoj se do të kishte qenë katastrofë. Nëqoftëse do të fitonin komunistët dhe nëqoftëse Italia shkonte në pjesën lindore të botës, mendoj se do ishte katastrofë … Mendoj se e pamë se çfarë ndodhi bë Çekosllovaki dhe ajo në vitin 1939 qe një vend

Që kur Hungaria mbylli kufirin e saj me Serbinë, Kroacia është kthyer në vendin kryesor të tranzitit për refugjatët në Ballkan. Por edhe këtu Hungaria tani po ndërton një gardh. Vetëm tri kalime kufitare janë të hapura Kur motorët me naftë të autobusëve ndalojnë, nga xhamat e autobusëve depërton jashtë

Prej dy vjetësh, sipas anketimit të BBC, Gjermania zë vendin e parë në vendet më të preferuara në botë. Prestigji i Gjermanisë në botë nuk pritet të dëmtohet nga skandali i Volkswagenit. Kjo mund të ndodhë vetëm sikur… Gjermania ka qenë në vëmendjen e opinionit publik botëror shumë kohë përpara

Spiuni i cili nxori në pah të palarat e NSA-së amerikane, Edward Snowden, tani ka deklaruar se alienët janë të vërtetë, dhe se ata janë duke tentuar që të kontaktojnë me ne. 32-vjeçari më i njohur në botë thotë se alienët janë në kërkim intensiv të jetës në planetët e

Aktori Wesley Snipes mund të dalë nga hijet e studios filmike “Marvel” për të realizuar pjesën më të re të filmit “Blade”. Snipes në muajin korrik kishte njoftuar se është në bisedime me studion lidhur me të ardhmen e “Blade” dhe duket se këto bisedime janë duke shkuar mirë edhe

Cilat aplikacione përdorni për të përmirësuar humorin tuaj? Teknologjia mund t’ju ndihmojë të gjeni një stil jete të përditshme pozitive, për të pasur energji, organizim dhe relaks. Falë aplikacioneve të ndryshme në smartphone edhe për të medituar mund të bëhet e lehtë një takim i përditshëm. Ja disa aplikacione që