28/05/2015

Raca e qenëve Jack Russell janë të njohur për trimërinë e tyre por një qenush i vogël trimosh e ka çuar në një nivel më lartë famën e tyre, duke u bërë shok me një tigër. Një video e adhurueshme është shpërndarë në linjë dhe e tregon qenin e vogël

FIFA konsiderohet si një koncern miliardësh, me përmasat e një prodhuesi të automjeteve. Miliardat FIFA i ka, por koncern nuk është. Ajo është ligjërisht shoqatë, e kjo e ndihmon më shumë t’i bëjë kapul paratë Federata Botërore e Futbollit, FIFA, është shoqatë në bazë të nenit 60-të kodit civil zviceran.

Mite të Mesjetës që duhen zhbërë! Nuk është e vërtetë që: BESONIN SE TOKA ISHTE E SHESHTË Edhe pse ishte udhëtimi i Magelanit (1519-22) që i demonstroi botës se Toka është sferike, në shumë traktate mesjetarë lexohen përllogaritje që demonstrojnë lakueshmërinë e sipërfaqes së Tokës (të njohur që në kohën

Samsung është duke menduar të krijojë një pajisje me dy sisteme operative. Një hibrid mes telefonit të mençur dhe tabletit Android, si dhe laptopit që bazohet në Windows. Kompania koreane e teknologjisë ka regjistruar një patentë javën e kaluar, e parë nga e Patent Mobile, e cila e përshkruan një

Asistenti digjital i Microsoft, Cortana do të vijë së shpejti edhe në iOS dhe në Android gjatë kohës kur do të bëhet lansimi i Windows 10. Me këtë hap, Microsoft synon të rivalizojë me aplikacionet e ngjashme rivale siç janë Siri dhe Google Now. Cortana në platformat rivale është pjesë

Mesfushori i Barcelonës, Javier Mascherano, ka thënë se nuk do të dëshironte të ishte në vendin e bashkëlojtarit të tij, Lionel Messit, për shkak të presionit të madh. Messi shënoi 43 gola për t’i ndihmuar Barcelonës që ta rikthejë titullin e Spanjës nga Atletico Madridit këtë sezon, teksa skuadra tani