Home»Sport»Mercedes-Benz AMG GLE63 S: Rivalja e denjë e BMW X6-ës

Mercedes-Benz AMG GLE63 S: Rivalja e denjë e BMW X6-ës

Ylli me tre cepa nuk ka humbur kohë që të vendosë në garazhd GLE-në me paketën AMG dhe ka prezantuar menjëherë AMG-në, atë të vërtetën: kundërshtarja e denjë e X6M, për momentin e vetme në dominimin e segmentit të SAV. Maksi-coupe-ja gjermane zotëron të famshmin 5.5 V8 biturbo, 577 kuaj fuqi që duket se është vite drite përpara, në krahasim me rivalin bavarez. E kotë të theksohet që në brendësi do të gjeni cdo pajisje të mundshme, nga ato më të fundit, dhe shumë të dobishme ndërkohë që prisni që punonjësi i stacionit të karburantit mbush plot serbatorin për motorrin super të etur për karburant.

Screen Shot 2015-02-19 at 3.13.46 PM

Nuk ka komente

Vendos komentin tend

Your email address will not be published. Required fields are marked *